730P105X5100
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
730P105X5100
Beschreibung:
CAP FILM 1UF 5% 100VDC AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.421" Dia x 1.000" L (10.70mm x 25.40mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 26 mOhms
Ratings -
Series 730P
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC -
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 1 µF