7386R5KL.25
TT Electronics/BI
Produkt-Nr.:
7386R5KL.25
Hersteller:
TT Electronics/BI
Beschreibung:
POT 5K OHM 1.5W WIREWOUND LINEAR
Auf Lager : 3
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Number of Gangs 1
Bushing Thread 3/8-32
Actuator Diameter 0.250" (6.35mm)
Termination Style Solder Turret
Actuator Type Slotted
Tolerance ±5%
Built in Switch None
Actuator Length 0.812" (20.63mm)
Number of Turns 3
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Rotation 1080°
Series 7380
Power (Watts) 1.5W
Mfr TT Electronics/BI
Resistive Material Wirewound
Resistance (Ohms) 5k
Size - Body Round - 0.874" Dia (22.20mm)