73E3R091G
CTS Resistor Products
Produkt-Nr.:
73E3R091G
Paket:
0805
Beschreibung:
RES 0.091 OHM 2% 1/4W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±2%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 91 mOhms
Series 73Ex
Power (Watts) 0.25W, 1/4W