73L7R51J
CTS Resistor Products
Produkt-Nr.:
73L7R51J
Paket:
2512
Beschreibung:
RES 0.51 OHM 5% 1W 2512
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.71mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 510 mOhms
Series 73Lx
Power (Watts) 1W