73M1AR003F
CTS Resistor Products
Produkt-Nr.:
73M1AR003F
Paket:
1206
Beschreibung:
RES 0.003 OHM 1% 1W 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 3 mOhms
Series 73M1A
Power (Watts) 1W