73WE6R056F
CTS Resistor Products
Produkt-Nr.:
73WE6R056F
Paket:
2010
Beschreibung:
RES 0.056 OHM 1% 1W 2010 WIDE
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.71mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 56 mOhms
Series 73WEx
Power (Watts) 1W