73WL6R300J
CTS Resistor Products
Produkt-Nr.:
73WL6R300J
Beschreibung:
RES 0.3 OHM 5% 1W 2010 WIDE
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.71mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 300 mOhms
Series 73WLx
Power (Watts) 1W