Zuhause / Fuses / 74-5FCL15A
minImg
74-5FCL15A
NTE Electronics, Inc
Produkt-Nr.:
74-5FCL15A
Beschreibung:
FUSE CERAMIC 15A 250VAC 5X20MM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Response Time Fast Blow
Color -
Approval Agency cURus
Current Rating (Amps) 15 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1.5kA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.220" Dia x 0.846" L (5.60mm x 21.50mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V