741X163202JP
CTS Resistor Products
Produkt-Nr.:
741X163202JP
Beschreibung:
RES ARRAY 8 RES 2K OHM 1506
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive AEC-Q200, DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Number of Resistors 8
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.156" L x 0.063" W (3.95mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Series 741
Power Per Element 63mW