Zuhause / Specialized / 74983-502001LLF
minImg
74983-502001LLF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
74983-502001LLF
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN HDR HIGH SPEED 108POS PCB
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Rows 8
Number of Positions 108
Voltage Rating -
Color Natural
Contact Finish Thickness 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 1A
Contact Finish Gold or Gold, GXT™
Termination Press-Fit
Connector Usage -
Mounting Type Through Hole
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Series Metral® 1000
Number of Columns -
Connector Style High Speed
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)