74F125PC
onsemi
Produkt-Nr.:
74F125PC
Hersteller:
onsemi
Paket:
14-MDIP
Beschreibung:
IC BUF NON-INVERT 5.5V 14DIP
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Input Type -
Number of Bits per Element 1
Output Type 3-State
Logic Type Buffer, Non-Inverting
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 14-MDIP
Series 74F
Package / Case 14-DIP (0.300", 7.62mm)
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Mfr onsemi
Number of Elements 4
Package Tube
Current - Output High, Low 15mA, 64mA