74F563PC
onsemi
Produkt-Nr.:
74F563PC
Paket:
20-PDIP
Beschreibung:
IC D-TYPE TRANSP SGL 8:8 20DIP
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Output Type Tri-State
Logic Type D-Type Transparent Latch
Independent Circuits 1
Circuit 8:8
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 20-PDIP
Series 74F
Package / Case 20-DIP (0.300", 7.62mm)
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Mfr onsemi
Delay Time - Propagation 3.5ns
Package Tube
Current - Output High, Low 3mA, 24mA