74V1T00STR
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
74V1T00STR
Hersteller:
STMicroelectronics
Paket:
SOT-23-5
Beschreibung:
IC GATE NAND 1CH 2-INP SOT23-5
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Max Propagation Delay @ V, Max CL 8ns @ 5V, 50pF
Logic Type NAND Gate
Mounting Type Surface Mount
Input Logic Level - Low 0.8V
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-23-5
Series 74V
Package / Case SC-74A, SOT-753
Input Logic Level - High 2V
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Number of Inputs 2
Mfr STMicroelectronics
Features -
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Current - Quiescent (Max) 1 µA
Current - Output High, Low 8mA, 8mA