Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
74VHC595D-Q100J
Hersteller:
Paket:
16-SO
Charge:
-
Beschreibung:
IC SHIFT REG 8BIT SISO 16SOIC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Output Type | Tri-State |
| Logic Type | Shift Register |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 74VHC |
| Function | Serial to Parallel, Serial |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Number of Elements | 1 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 74VHC595 |