76-FD16-187L
NTE Electronics, Inc
Produkt-Nr.:
76-FD16-187L
Beschreibung:
NON INS FEM DISCON 16-14G 50 BAG
Auf Lager : 5
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Insulation Non-Insulated
Tab Width 0.187" (4.75mm)
Tab Length 0.256" (6.50mm)
Tab Thickness 0.032" (0.81mm)
Color -
Terminal Type Standard
Contact Finish Electro-Tin
Termination Crimp
Gender Female
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
Wire Gauge 14-16 AWG
Series NEMA
Length - Overall 0.551" (14.00mm)