767161123GP
CTS Resistor Products
Produkt-Nr.:
767161123GP
Beschreibung:
RES ARRAY 15 RES 12K OHM 16SOIC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 15
Height - Seated (Max) 0.093" (2.36mm)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series 767
Power Per Element 100mW
Package / Case 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)