76745-136-48LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
76745-136-48LF
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN HDR 48POS 0.100" STACK T/H
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 48
Color Black
Length - Post (Mating) 0.415" (10.541mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 1.125" (28.575mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold, GXT™
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.295" (7.500mm)
Length - Tail 0.415" (10.550mm)