76745-501-12LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
76745-501-12LF
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN HDR 12POS 0.100" STACK T/H
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 12
Color Black
Length - Post (Mating) 0.343" (8.712mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 15.0µin (0.38µm)
Length - Overall Pin 1.225" (31.115mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold, GXT™
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.778" (19.761mm)
Length - Tail 0.104" (2.650mm)