76745-5ANR20LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
76745-5ANR20LF
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN HDR 20POS 0.100" STACK T/H
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 20
Color Black
Length - Post (Mating) 0.394" (10.000mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 15.0µin (0.38µm)
Length - Overall Pin 1.654" (42.000mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold, GXT™
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 1.142" (29.000mm)
Length - Tail 0.118" (3.000mm)