77-8025D24
NTE Electronics, Inc
Produkt-Nr.:
77-8025D24
Beschreibung:
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE
Auf Lager : 39
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Air Flow 41.1 CFM (1.15m³/min)
Noise 37.0dB(A)
Ingress Protection -
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Current Rating (Amps) 0.170A
Approval Agency cURus
Fan Type Tubeaxial
Termination 2 Wire Leads
Voltage - Rated 24VDC
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 3000 RPM
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic
Series -
Power (Watts) 4.14 W
Mfr NTE Electronics, Inc
Material - Frame Plastic
Features Locked Rotor Protection
Package Bag
Width 25.00mm