77313-102-66LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
77313-102-66LF
Beschreibung:
CONN HEADER VERT 66POS 2.54MM
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Current Rating (Amps) 3A per Contact
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.230" (5.84mm)
Contact Finish - Mating Gold or Gold, GXT™
Operating Temperature -65°C ~ 130°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 66
Series BERGSTIK®
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post Tin
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.135" (3.43mm)
Shrouding Unshrouded
Package Bag
Overall Contact Length 0.465" (11.81mm)