77313-103-72LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
77313-103-72LF
Beschreibung:
CONN HEADER VERT 72POS 2.54MM
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Current Rating (Amps) 3A per Contact
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.225" (5.72mm)
Contact Finish - Mating Gold or Gold, GXT™
Operating Temperature -65°C ~ 130°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 72
Series BERGSTIK®
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post Tin
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.200" (5.08mm)
Shrouding Unshrouded
Package Bulk
Overall Contact Length 0.526" (13.35mm)