77313-119-72LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
77313-119-72LF
Beschreibung:
CONN HEADER VERT 72POS 2.54MM
Auf Lager : 31
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps) 3A per Contact
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.505" (12.83mm)
Contact Finish - Mating Gold or Gold, GXT™
Operating Temperature -65°C ~ 130°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 72
Series BERGSTIK®
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post Tin
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.119" (3.02mm)
Shrouding Unshrouded
Package Bulk
Overall Contact Length 0.724" (18.40mm)