77313-152-10LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
77313-152-10LF
Beschreibung:
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
Auf Lager : 500
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Current Rating (Amps) 3A per Contact
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.374" (9.50mm)
Contact Finish - Mating Gold or Gold, GXT™
Operating Temperature -65°C ~ 130°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 10
Series BERGSTIK®
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post Tin
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.120" (3.05mm)
Shrouding Unshrouded
Package Bulk
Overall Contact Length 0.594" (15.09mm)