77313-424-20LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
77313-424-20LF
Beschreibung:
CONN HEADER VERT 20POS 2.54MM
Auf Lager : 72
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 78.7µin (2.00µm)
Current Rating (Amps) 3A per Contact
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.266" (6.75mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -65°C ~ 130°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 20
Series BERGSTIK®
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post Tin
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.114" (2.90mm)
Shrouding Unshrouded
Package Bulk
Overall Contact Length 0.480" (12.19mm)