77313-852-16LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
77313-852-16LF
Beschreibung:
CONN HEADER VERT 16POS 2.54MM
Auf Lager : 284
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 15.0µin (0.38µm)
Current Rating (Amps) -
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.374" (9.50mm)
Contact Finish - Mating Gold or Gold, GXT™
Operating Temperature -
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 16
Series BERGSTIK®
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post Tin
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.120" (3.05mm)
Shrouding Unshrouded
Package Bag
Overall Contact Length 0.594" (15.09mm)