78F1R0K-RC
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
78F1R0K-RC
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 1UH 815MA 150 MOHM TH
Auf Lager : 1994
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 40 @ 25MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 815 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.280" L (2.79mm x 7.11mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Inductance 1 µH
Series 78F
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 180MHz
Mfr Bourns Inc.
Package Bulk
Material - Core Ferrite
Base Product Number 78F