78F821J-TR-RC
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
78F821J-TR-RC
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 820UH 65MA 27.5 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 60 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 65 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.280" L (2.79mm x 7.11mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 27.5Ohm Max
Inductance 820 µH
Series 78F
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 1.5MHz
Mfr Bourns Inc.
Package Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Base Product Number 78F