78PR10LF
TT Electronics/BI
Produkt-Nr.:
78PR10LF
Hersteller:
TT Electronics/BI
Beschreibung:
TRIMMER 10 OHM 1W PC PIN SIDE
Benutzer handbuch
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 22
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 1.250" x 0.195" Face (31.75mm x 4.95mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 10 Ohms
Series 78
Power (Watts) 1W