79F151K-TR-RC
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
79F151K-TR-RC
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 150UH 39MA 16 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 40 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 39 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.100" Dia x 0.160" L (2.54mm x 4.06mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 16Ohm Max
Inductance 150 µH
Series 79F
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 6MHz
Mfr Bourns Inc.
Package Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Base Product Number 79F