79F220K-TR-RC
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
79F220K-TR-RC
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 22UH 100MA 3.4 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 40 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 100 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.100" Dia x 0.160" L (2.54mm x 4.06mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.4Ohm Max
Inductance 22 µH
Series 79F
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 16MHz
Mfr Bourns Inc.
Package Cut Tape (CT)
Material - Core Ferrite
Base Product Number 79F