79F5R6K-TR-RC
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
79F5R6K-TR-RC
Beschreibung:
FIXED IND 5.6UH 180MA 1.9 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 40 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 180 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.100" Dia x 0.160" L (2.54mm x 4.06mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.9Ohm Max
Inductance 5.6 µH
Series 79F
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 28MHz
Mfr Bourns Inc.
Package Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Base Product Number 79F