79FR10M-TR-RC
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
79FR10M-TR-RC
Beschreibung:
FIXED IND 100NH 700MA 180MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 35 @ 25MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.100" Dia x 0.160" L (2.54mm x 4.06mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 180mOhm Max
Inductance 100 nH
Series 79F
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 300MHz
Mfr Bourns Inc.
Package Cut Tape (CT)
Material - Core Ferrite
Base Product Number 79F