79RC32K438-200BB
Renesas Electronics America Inc
Produkt-Nr.:
79RC32K438-200BB
Paket:
416-PBGA (27x27)
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC MPU INTERPRISE 200MHZ 416BGA
Benutzer handbuch
Display & Interface Controllers -
Core Processor MIPS32
Speed 200MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Security Features -
USB -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 416-PBGA (27x27)
Series Interprise™
Package / Case 416-BGA
Additional Interfaces I²C, PCI, SPI, UART
Ethernet 10/100Mbps (2)
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 32-Bit
Mfr Renesas Electronics America Inc
RAM Controllers DDR
Voltage - I/O 3.3V