800B330FT500XT1K
American Technical Ceramics
Produkt-Nr.:
800B330FT500XT1K
Beschreibung:
CAP CER 33PF 500V C0G/NP0 1111
Auf Lager : 1169
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series ATC 800B
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Thickness (Max) 0.070" (1.78mm)
Mfr American Technical Ceramics
Capacitance 33 pF