SCHURTER Inc.
Produkt-Nr.:
8020.0603.PT
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FUSE CERAMIC 12A 250VAC 3AB 3AG
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Melting I²t | 72 |
| Response Time | Slow Blow |
| DC Cold Resistance | 0.0056 Ohms |
| Color | - |
| Approval Agency | cURus |
| Current Rating (Amps) | 12 A |
| Fuse Type | Cartridge, Ceramic |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 500A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.270" Dia x 1.291" L (6.85mm x 32.80mm) |
| Product Status | Active |
| Series | SUT 6.3x32 |
| Package / Case | 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial) |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Mfr | SCHURTER Inc. |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 8020.0603 |