80LSW22000MEFC51X118
Rubycon
Produkt-Nr.:
80LSW22000MEFC51X118
Hersteller:
Rubycon
Beschreibung:
CAP ALUM 22000UF 20% 80V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.803" (122.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.858" (21.80mm)
Voltage - Rated 80 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.008" Dia (51.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 9 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series LSW
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 9.9 A @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 22000 µF