820B005-103R001
NorComp Inc.
Produkt-Nr.:
820B005-103R001
Hersteller:
NorComp Inc.
Beschreibung:
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
Auf Lager : 10
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.323" (8.20mm)
Backshell Material, Plating -
Insert Material Polyphenylene Sulfide (PPS)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating 280V
Contact Finish Thickness - Mating 7.00µin (0.178µm)
Current Rating (Amps) 6.5A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Nickel
Shell Size - Insert -
Mfr NorComp Inc.
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Plug, Male Pins
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 200°C