8250-183K-RC
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
8250-183K-RC
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 18MH 48MA 104 OHM TH
Auf Lager : 1112
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 10mA
Inductance Frequency - Test 79 kHz
Q @ Freq 50 @ 79kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 48 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 104Ohm Max
Inductance 18 mH
Series 8250
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 720kHz