8501KPDR12V51
Schneider Electric
Produkt-Nr.:
8501KPDR12V51
Hersteller:
Schneider Electric
Beschreibung:
PLUG IN RELAY, TYPE KP, TUBULAR,
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 55°C
Switching Voltage 300VAC, 30VDC - Max
Termination Style Plug In, 8 Pin (Octal)
Contact Rating (Current) 10 A
Mounting Type Socketable
Must Release Voltage -
Product Status Active
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Coil Insulation -
Relay Type General Purpose
Series Harmony 9001K
Operate Time 20 ms
Contact Material Silver Nickel (AgNi)
Mfr Schneider Electric
Coil Voltage 12VDC