MG Chemicals
Produkt-Nr.:
8617-1P
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SUPR THERM GRS ZINC OXIDE FREE
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Usable Temperature Range | -90°F ~ 329°F (-68°C ~ 165°C) |
| Storage/Refrigeration Temperature | 14°F ~ 104°F (-10°C ~ 40°C) |
| Color | White |
| Thermal Conductivity | 1.00W/m-K |
| Size / Dimension | 473 ml Jar |
| cms-filter-header-bpn | 8617 |
| Material Flammability Rating | - |
| cms-filter-header-package | Bulk |
| cms-filter-header-series | - |
| Type | Non-Silicone Grease |
| cms-filter-header-mfr | MG Chemicals |
| Shelf Life Start | Date of Manufacture |
| Shipping Info | - |
| Mfr | MG Chemicals |
| Features | Odorless |
| Shelf Life | 60 Months |
| cms-filter-header-productstatus | Obsolete |