8AX620MEFC8X9
Rubycon
Produkt-Nr.:
8AX620MEFC8X9
Hersteller:
Rubycon
Beschreibung:
CAP ALUM 620UF 20% 8V RADIAL
Auf Lager : 511
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 8 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series AX
Package / Case Radial, Can
Mfr Rubycon
Capacitance 620 µF
Package Bulk
Impedance 49 mOhms