8D125ZC24SB
Souriau-Sunbank by Eaton
Produkt-Nr.:
8D125ZC24SB
Beschreibung:
CONN RCPT FMALE 24POS GOLD CRIMP
Benutzer handbuch
Cable Opening -
Backshell Material, Plating -
Insert Material Thermoplastic
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 13A, 23A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Green Zinc Cobalt
Shell Size - Insert 25-24
Mfr Souriau-Sunbank by Eaton
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -65°C ~ 175°C