8L61-12-101
Coto Technology
Produkt-Nr.:
8L61-12-101
Hersteller:
Coto Technology
Beschreibung:
RELAY REED SPDT 250MA 12V
Auf Lager : 456
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Switching Voltage 100VAC, 100VDC - Max
Contact Rating (Current) 250 mA
Termination Style J Lead
Coil Current 24 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 500 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating -
Series 8L
Operate Time 1 ms
Mfr Coto Technology
Contact Material -
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9.6 VDC