906T48BNMAO
Curtis Instruments Inc.
Produkt-Nr.:
906T48BNMAO
Beschreibung:
VOLTMETER 0-48VDC LED PANEL MT
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Display Characters - Height -
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Output Type -
Number of Characters Per Row 10-Segment
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 36.80mm x 24.10mm
Measuring Type Voltage
Mounting Type Panel Mount
Product Status Obsolete
Weight -
Series 906
Type Voltmeter
Display Type LED - Red Bar Graph
Measuring Range 0 ~ 48VDC
Voltage - Supply 48VDC