91ER500LF
TT Electronics/BI
Produkt-Nr.:
91ER500LF
Hersteller:
TT Electronics/BI
Beschreibung:
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN TOP
Benutzer handbuch
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.420" x 0.375" Face (10.67mm x 9.53mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 500 Ohms
Series 91
Power (Watts) 0.5W, 1/2W