9250-226-RC
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
9250-226-RC
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 22MH 17MA 274 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 9mA
Inductance Frequency - Test 79 kHz
Q @ Freq 27 @ 79kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 17 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 274Ohm Max
Inductance 22 mH
Series 9250
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 250kHz