9250A-122-RC
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
9250A-122-RC
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 1.2UH 895MA 100MOHM TH
Auf Lager : 2454
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 895mA
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 44 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 895 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Inductance 1.2 µH
Series 9250A
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 130MHz
Mfr Bourns Inc.
Package Bulk
Material - Core Ferrite
Base Product Number 9250A