9250A-126-RC
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
9250A-126-RC
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 12MH 23MA 143 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 13mA
Inductance Frequency - Test 79 kHz
Q @ Freq 30 @ 79kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 23 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 143Ohm Max
Inductance 12 mH
Series 9250A
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 330kHz
Mfr Bourns Inc.
Package Bulk
Material - Core Ferrite
Base Product Number 9250A