947D321K122CERSN
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
947D321K122CERSN
Beschreibung:
CAP FILM 320UF 10% 1.2KVDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -45°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 3.976" (101.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.969" (50.00mm)
Termination Threaded, Female
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Size / Dimension 3.937" Dia (100.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.7 mOhms
Ratings -
Series 947D
Voltage Rating - DC 1200V (1.2kV)
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC 230V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 320 µF